معاونت پژوهشی - دانشگاه علوم پزشکی فسا

green

معاونت تحقیقات و فناوری - دانشگاه علوم پزشکی فسا

 نمایه های  Web Of Science 

وارد سایت http://ip-science.thomsonreuters.com/mjl/ شده:

Web Of Science شامل 4 نمایه میباشد و تا زمانی که ژورنالی در یکی از این چهار نمایه ، Index نشده باشد ایمپکت فاکتور نمیگیرد.

به عبارتی دیگر یک ژورنال میتواند توسط موسسه Thomson Reuters نمایه شده باشد و در این وب سایت موجود باشد و تا زمانی که در سایر نمایه های زیر مجموعه Web Of Scince نمایه شده باشد اما در 4 نمایه زیرموجود نباشد، Impact Factor به آن ژورنال تعلق نمیگیرد.


 1-SCI (Science Citation Index)  نمایه استنادی علوم: که زمینه های فنی، مهندسی، پزشکی و کشاورزی را شامل میشود.

2- SSCI( Social Science Citation Index) نمایه استنادی علوم اجتماعی: حدود 1180 مجله در زمینه علوم اجتماعی را پوشش میدهد.

3- AHCI( Art & Humanities Citation Index) : حدود 1130 عنوان مجله در حیطه هنر و علوم انسانی را شامل میشود.

4-Citation Index)ESCI ( Emerging Sources: این نمایه که به تازگی به لیست نمایه های این وب سایت اضافه شده است علوم و ژورنال با موضوعات نوپدید را شامل میشود.

از طریق باکس جستجو و انتخاب یکی از گزینه های موجود در منوی آبشاری زیر آن میتوانید ژورنال مورد نظر خود را جستجو نمایید و در صورتی که در این وب سایت نمایه شده باشد، بازیابی میشود.

فقط بایستی حتما نوع جستجویتان با گزینه زیر آن یکی باشد، برای مثال اگر گزینه Full Journal Title را انتخاب نمودید باید حتما عنوان کامل ژورنال را درج نمایید در غیر اینصورت نتیجه ای بازیابی نخواهد شد.

master1

 

با انتخاب یک از فایل های پی دی اف زیر میتوانید لیست ژورنالهایی که در آنها نمایه شده اند به همراه اطلاعات مختصری درباره آنها ببینید.

master2

با انتخاب هر نمایه و سپس کلیک کردن بر روی گزینه Journal List میتوانید لیست مجلاتی که از نظر نمایه شدن زیر مجموعه آن نمایه هستند را مشاهده نمایید.

master3

در زیر نام هر ژورنال گزینه ای تحت عنوان Coverage وجود دارد که با انتخاب آن شما میتوانید ببینید که ژورنال مورد نظر در کدام یک از نمایه های این وب سایت، به جز نمایه مورد نظر نیز وجود دارد.

master 4

همچنین لیستی الفبایی از ژورنالها جهت بازیابی سریعتر مجله مورد نظرتان بالای صفحه وجود دارد.

 master 5

 

اگر پس از انتخاب نمایه مورد نظرتان بر روی گزینه Subject Category کلیک نمایید لیستی از موضوعات تحت پوشش نمایه انتخاب شده را به نمایش میگذارد.

master 6

اگر بر روی گزینه Scope Note کلیک کنید حیطه موضوعی که نمایه مورد نظرتان در آن فعالیت میکند به همراه تعریف و توصیفی کوتاه از آن را مشاهده مینمایید.

master 7

گزینه دیگری که در زیر نام نمایه ها وجود دارد Journal Coverage Change میباشد که لیستی از تغییراتی که به تازگی در عنوان مجلات تحت پوشش ایجاد شده است را به شما نشان میدهد.

master 8