معاونت پژوهشی - دانشگاه علوم پزشکی فسا

green

معاونت تحقیقات و فناوری - دانشگاه علوم پزشکی فسا

  1. ابتدا مقاله خود را جهت پیش داوری برای یکی از خبرگان این فن ارسال نمایید تا از نظر متدلوژی و نگارش علمی بررسی گردد و نقاط ضعف مقاله شما مشخص گردد. 
  2. اگر به زبان انگلیسی تسلط کافی ندارید مقاله خود را به زبان فارسی نگارش کرده و سپس معادل انگلیسی کلمات تخصصی رشته خود را در پرانتز کنار کلمه بنویسید، سپس متن خود را برای ترجمه ارسال نمایید. با انجام اینکار مترجم می تواند با کیفیت ترین ترجمه علمی را در اختیار شما قرار دهد. 
  3. مقاله خود را حتما پس از ترجمه برای یک ویراستار Native ارسال نمایید. مهم نیست که مترجم شما چقدر به زبان انگلیسی مسلط باشد. تجربه نشان داده است ارسال برای یک ویراستار Native می تواند کیفیت گرامری مقاله را بسیار افزایش دهد. معمولا مقالات ایرانیان به دلیل مشکلات گرامری و ساختار زبانی از سوی مجلات رد می شوند.
  4. در تهیه Cover Letter و Title Page بیشترین دقت و وسواس را بخرج دهید. زیرا اولین مواردی هستند که توسط داوران و سردبیر مورد توجه قرار می گیرند.
  5. Abstract مقاله را تا حد امکان با دقت تهیه و تنظیم نمایید زیرا اصلی ترین بخشی از مقاله که مورد توجه داوران می باشد Abstract است.
  6. حتما فرمت ساختاری مقالات مجله را رعایت کنید.
  7. در انتخاب مجله دقت کنید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر درمورد انتخاب مجله مناسب
  8. منبع:http://researcheditor.ir