معاونت پژوهشی - دانشگاه علوم پزشکی فسا

tech

مشاهده کلیه اخبار

به گزارش وب دا ؛ بمناسبت هفته پژوهش ، در چهارمین جشنواره پژوهشی حکیم شرق که با حضور اساتید و پژوهشگران در سالن روز بهان دانشگاه برگزار گردید، از پژوهشگران برتر دانشگاه تقدیر شد.

در این آیین که روز دوشنبه 27آذرماه96 برگزار گردید، دکتر علی اصغر خالقی رییس دانشگاه علوم پزشکی فسا ضمن قدردانی از تمامی پژوهشگران و مسوولین پژوهشی دانشگاه، گفت: جایگاه و اهمیت پژوهش روز به روز نقشش پررنگ تر و مرتبه اش عالی تر می شود.

دکترخالقی با اشاره به درخشش  حوزه پژوهش دانشگاه در سنوات اخیر، افزود: تلاش ها و پیگیری های خوبی در جهت کسب موافقت اصولی مراکز و حوزه های پژوهشی دانشگاه انجام گرفته است و انشاا... می بایست به سمت کسب مجوز پژوهشکده و راه اندازی آن قدم برداریم.

ریاست دانشگاه با اشاره به بحث کمیت و کیفیت مقالات، گفت: امروز ما باید بیشتر به سمت کیفی گرایی پژوهش پیش برویم تا از درون این پژوهش ها مقالاتی استخراج گردد که عمیلاتی باشد و در زندگی مردم و خودمان تاثیر داشته باشد.

وی با اشاره به لزوم ایجاد اتاق فکر در دانشگاه، افزود: ظرفیت های خیلی خوب و اندیشه های ناب و پرتراوشی  در دانشگاه داریم که ایجاد اتاق فکر و بوجود آمدن هم افزایی فکری می تواند در استفاده از این اندیشه ها کمک کننده باشد.

دکترخالقی بر استفاده از ظرفیت دانشجویان دانشگاه تاکید کرد و گفت: این دانشجویان می توانند کمک خیلی خوبی برای ما باشند و بی شک بهترین مشاورین خواهند بود.

وی خواستار حرکت پژوهشگران به سمت نوآوری و درآمد زایی از این حوزه شدند.

در ابتدای مراسم دکترمجتبی فرجام معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه ضمن بیان دستاوردهای معاونت طی یک سال گذشته، بیان داشت: در زمینه های علوم پایه با توجه به حضور دانشجویان فوق لیسانس جهش خوبی داشتیم و در آینده هرچه بیشتر از ظرفیت پژوهشی دانشجویان استفاده خواهد شد.

پیشرفت فناوری و سرمایه گذاری در آن و تثبیت مرکز رشد دانشگاه  ار جمله مواردی است که مورد تاکید معاون تحقیقات و فناوری قرار گرفت.

در پایان از پژوهشگران برتر دانشگاه تقدیر و تشکر بعمل آمد.

پژوهشگران برگزیده:

- خانم دکتر زهره ماکولاتی (پژوهشگر برگزیده هیئت علمی علوم پایه)

-  آقای دکتررضا همایونفر (پژوهشگر برگزیده هیئت علمی علوم بالینی)

- آقای مهدی امیرخانی (پژوهشگر برگزیده هیئت علمی دانشکده پرستاری)

- خانم مهندس طاهره غلامی (پژوهشگر برگزیده هیئت علمی دانشکده بهداشت)

- آقای جواد جمشیدی (پژوهشگر برگزیده هیئت علمی مربی)

- آقای عزیراله دهقان (پژوهشگر برگزیده غیرهیئت علمی)

- خانم مریم هادی برحق طلب (پژوهشگر برگزیده دانشجویی رشته پزشکی)

- آقای عباس شاهی ( پژوهشگر برگزیده دانشجویی رشته علوم آزمایشگاهی)