معاونت پژوهشی - دانشگاه علوم پزشکی فسا

tech

مشاهده کلیه اخبار

   به همت معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه و ریاست مرکز رشد واحدهای فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی فسا و کارشناسان همکار، اولین بار در سطح شهرستان فسا جشنواره رشد فناوری سلامت برگزار گردید. این جشنواره که در تاریخ 15 دی ماه 1394 برگزار گردید با هدف جذب شرکت ها، هسته های فناور و سرمایه گذاران شهرستان و استان و به منظور حمایت از تولیدات حوزه فناوری سلامت برگزار گردید.

دکتر علیرضا عسکری رییس دانشگاه در سخنرانی خود به تبیین نقش مهم دانشگاه و اعضای هیات علمی در خصوص تربیت نیروهای متخصص دانشگاهی در حوزه علم و فناوری پرداختند. در ادامه ضمن حمایت های همه جانبه هیات رییسه دانشگاه از فعالیت های حوزه تحقیقات و فناوری به تشریح پتانسیل های دانشگاه و شهرستان در این حوزه اشاره نمودند. ایشان فعالیت های فراسازمانی و ارتباطات دانشگاه و صنعت را یک راهکار اساسی در خصوص فناوری سلامت پیشنهاد کردند.

دکتر احسان بهرامعلی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه نیز در ادامه برنامه جشنواره به بیان دیدگاه ها و چالش های پیشروی حوزه تحقیقات و فناوری پرداختند و ضمن ابراز خرسندی از شرکت چشمگیر دانشگاهیان، کارشناسان و فرهیختگان شهرستان، برنامه های حمایتی معاونت را در خصوص شرکت ها و هسته های فناور تبیین نمودند.

دکتر مجتبی فرجام قائم مقام معاونت تحقیقات و فناوری، ضمن اشاره به تاریخچه تحولات علوم در کشور و تشریح برخی فعالیت های دانشمندان پیشین در کشور، طرح کاد را بعنوان یکی از اقدامات اولیه کشور در حوزه کسب و کار معرفی نمودند. در ادامه با اشاره به چالش های بهداشتی و درمانی کشور، مرکز رشد را بعنوان فرصتی برای ارایه ایده های فناور در این حوزه و ثبت اختراعات و تولیدات پزشکی بیان کردند.

   در ادامه برنامه ها دکتر عباس عبداللهی رییس مرکز رشد دانشگاه با تبیین شعار جشنواره رشد (از علم تا سرمایه) به بیان آموزه های دینی و دیدگاه های نظام جمهوری اسلامی ایران، به تشویق و ترغیب در این حوزه از این دیدگاه ها و آموزه ها اشاره نمودند. در ادامه به تشریح ساختار، وظایف، خدمات قابل ارایه و قوانین مرکز رشد پرداختند و ضمن قدردانی ویژه از هیات رییسه دانشگاه در خصوص حمایت از مرکز رشد دانشگاه، چالش های موجود را بیان نمودند.

آقای مهندس زحمتکش کارشناس آزمایشگاه نانو اداره آموزش و پرورش شهرستان فسا و آقای نادری زاده رییس مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی جهرم از سایر سخنرانان این جشنواره بودند.

   شایان ذکر است در این جشنواره یکروزه، مهمانان و شرکت کنندگان ویژه ای از دانشگاه های شهرستان، دانشگاه علوم پزشکی جهرم، اداره آموزش و پرورش شهرستان فسا، علاقمندان صاحب ایده، شرکت های خصوص سرمایه گذاری، اعضای هیات علمی دانشگاه و کارشناسان حضور داشتند.